Otázky, které nám často pokládáte

Co je box?

No, jednoduše, box je sport, nic víc za tím nehledejte, navíc je to krásný sport a spousta lidí ho má díky filmům nebo dalšímu odvětví, kterým je profesionální box spojený, často neprávem, se surovostí, primitivností a krví. Box je krásný Olympijský sport, kde se Vám nemůže stát záměrný faul, aniž by nebyl nějakým stylem zahlídnut nebo potrestán rozhodčím.

Pro koho je box vhodný?

Box je pro ty, kteří se hledají, nebaví je kolektivní sporty a jsou schopni na závodní úrovni poctivě udržovat váhu v jejich kategorii. A nejen toto. Jsou vyrovnaní a schopní samostatného uvažování. Když to řeknu jednoduše, box není pro labilní jedince, kteří si myslí, že na ulici zmlátí, koho si zamanou a díky boxu budou vůdci party apod. Bylo jich hodně, co z ulice jakožto agresivní zabijáci přišlo do tělocvičny a po pár výpraskách a nezvládání disciplíny, která je nedílnou součástí tréninků odpadli a již se nikdy nevrátili. Box je vhodný pro všechny kategorie a je jen na šikovnosti trenérů, jak složí ať už zábavné tréninky pro malé děti, progresivní pro závodníky, mírnější pro starší generace a třeba i pouze kondiční pro ostatní.

Co je k boxu třeba?

Tak především, není to jen o výborném vybavení tělocvičen a všech možných pomůckách a to je třeba zdůraznit. Box je o chuti učit se, o zodpovědnosti a přístupu k tréninkům, o pravidelném docházení a hlavně o tvrdé práci sám na sobě. Trenér je zde pouze jako Váš rádce a učitel a je schopen Vás posunout dál pouze za předpokladu, pokud vy sami chcete. Trenér není kouzelník, a pokud bude sebevíc chtít, nikdy z Vás nic nebude, když mu nebudete stoprocentně věřit a pokud spolu nebudete v souznění. K boxu je třeba vůle a ochota obětovat vše do té míry, jak vysoko chcete dosáhnout. Ano, čtete dobře, není zde nic o talentu a to jen z toho důvodu, že talent je bonus, ale kde je talent, dost často schází zodpovědnost… Té se dá ovšem naučit, stejně jako talent se dá zastoupit tvrdou dřinou.

Musím mít silné ruce?

Velký omyl, opět spousty lidí. Bude to znít možná pro některé zvláštně, ale v boxu je třeba hlavně nohou!!!! Nohy v boxu jsou základ. Přirozený pohyb a práce na nohou je zanedbávána. Když boxer neumí používat nohy, dříve nebo později začne stagnovat. Hrozí mu častěji opakovaná zranění vrchní části těla. Nohy vedou zbytek těla, ruce jsou nástrojem pohybů nohou a celé symbiózy těla.

Co mám čekat od první návštěvy tělocvičny v mém okolí?

Neočekávejte, že hned budete se všemi trénovat v jejich tempu. Říkám Vám narovinu, nezvládnete ho, ale nevěšte hlavu, všichni takto začínali. Pokud Vás toto odradí, není box pro Vás. Box se Vám dostane pod kůži a zamilujete si ho, je jako droga a už nikdy za ním neuvidíte jen krev a dva hlupáky, co se bijí do hlavy. Budete ho hájit ze všech sil jako já i mí kolegové. Pokud se rozhodnete pro box, vítejte v našem krásném sportu. Tělocvičen i nadšenců je plno v republice. Přijďte si to mezi ně vyzkoušet. Třeba právě TY jsi náš budoucí Olympionik, stejně tak, jako v naší historii jediní českoslovenští Olympijští vítězové, kterým jsme vzdali čest tím, že jsou v našem Logu vykresleny letopočty, ve kterých dosáhli svých úspěchů. Jejich jména Torma, Zachara, Němeček nám dávají odkaz úspěchů a pokory k tomuto krásnému sportu. Boxu zdar a úspěchům především!!!!